MENU

Rektör Bilgiç'in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
Pt, 22/04/2019 - 16:40
A+ A-

Asırlardan beri istiklali ve istikbali uğruna her türlü mücadeleyi veren, tarihin her döneminde saygın ve şerefli bir millet olarak adından söz ettiren Türk milleti; 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak Millî Mücadele'yi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki ordumuzla millî egemenliğine ve bağımsızlığına müdahale etmek isteyen şer odaklarına gereken cevabı vermiştir. Milletimiz, bu ölüm kalım mücadelesi neticesinde "Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir!" diyerek tüm dünyaya etkisinin sonsuza kadar devam edeceği unutulmaz bir ders vermiştir.

Türk milletinin 99 yıl önce verdiği kurtuluş mücadelesinin neticesinde, millî egemenliğimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış; Mustafa Kemal Atatürk, yüce Meclisin ilk başkanı olarak tarihe geçmiştir. Ulu Önder, istiklal ve istikbalimizin yegâne teminatı olan çocuklarımıza verdiği değeri ve duyduğu sarsılmaz güveni bu anlamlı günü armağan ederek göstermiştir.

Bu duygularla Millî Mücadele'nin 100. yılında, bu kutlu davanın başladığı aziz şehrimiz Samsun’dan geleceğimizi inşa edecek tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarının bayramını tebrik ediyor, millî mücadelemizin kahramanları başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve gazi Meclisimizin üyelerini saygıyla, rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.”

 

Prof. Dr. Sait BİLGİÇ

Rektör

Güncelleme: Cu, 26/04/2019 - 11:02

AddThis Sharing Buttons