MENU

Rektör Bilgiç'in 15-22 Nisan Turizm Haftası Mesajı
15 Nisan 2018 - 00:52
A+ A-

Ülke ekonomilerininin kalkınmasında oldukça önemli alanlardan birini teşkil eden turizm, aynı zamanda sosyal, kültürel ve politik etkiler de doğuran, kültürlerarası iletişim ve duyarlılıkları geliştiren ve istihdam imkânları üreten çok boyutlu bir alan niteliği taşımaktadır.

Birçok doğal güzelliği ve kültürel harmanı bağrında taşıyan güzel Ülkemiz; kıyı, sağlık, kış, yayla, kongre, inanç, doğa, akarsu-rafting, dağcılık ve kuş gözlemciliğine varana kadar turizmin çeşitli türlerine yönelik geniş bir yelpazeye sahip olup, aynı zamanda çok önemli potansiyeller de barındırmaktadır. Bu imkânlar, Anadolu coğrafyasının kadim kültürü ve insanımızın misafirperverliği ile buluştuğunda Türk turizminin içinde bulunduğu atılım ve talep edilirlik daha iyi anlaşılmaktadır. 

Üniversiteler olarak bizler de Turizm alanında alan bilgisini uygulama ile buluşturan, teknolojiyi kullanabilen, kültür mirası konusunda donanımlı, mimariden yaşam tarzına geleneksel öğeler konusunda farkındalık taşıyan, alanındaki yenilikleri ve yönelimleri takip eden yöneticileri ve kalifiye insan kaynağını en iyi şekilde yetiştirmekle yükümlü olduğumuzun bilinci içinde turizm alanındaki eğitimi en iyi noktalara taşıma gayreti içindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Turizm Haftası’nı kutluyor; Türkiyemizin turizm alanındaki sosyal, kültürel, ekonomik ve diğer kazanımlarının aynı ritim ve sinerjiyle hep daha üst düzeylere taşınmasını ve gençlerimizin bu alandaki istihdam potansiyellerinin her geçen gün daha da gelişmesini temenni ediyorum.


Prof. Dr. Sait Bilgiç
Rektör

Güncelleme: Pa, 15/04/2018 - 00:52

AddThis Sharing Buttons