MENU

TÜBİTAK ile "Polonya Ulusal Araştırma ve Geliştirme Merkezi" Arasında İkili İşbirliği Çağrısı Açıldı

14 Şubat 2020, Cuma - 10:43

Paylaş

Türkiye ile Polonya arasında bilim, teknoloji ve yenilik alanlarında işbirliğinin geliştirilmesini desteklemek amacıyla oluşturulan 2549 - Polonya Ulusal Araştırma ve Geliştirme Merkezi (NCBR) ile İkili İşbirliği Programı dördüncü çağrısı açıldı.

Sunulacak ortak proje önerilerinde Türkiye'deki proje ortaklarının TÜBİTAK 2549 kodlu programa, Polonya’daki proje ortaklarının ise NCBR’nin istediği biçimde NCBR’ye başvuru yapmaları beklenmektedir. TÜBİTAK ve NCBR, kendilerine iletilen proje önerilerini ortak değerlendirme formu kapsamında yine ortak olarak belirlenen kriterlere göre değerlendikten sonra, incelenen proje önerileri hakkındaki kararlarını birbirlerine bildirecektir. Yürütülen bu ortak değerlendirme süreci sonrasında iki tarafça da uygun bulunan projeler desteklenmeye hak kazanacaktır. 

Araştırmacılar, 28 Aralık 2019 tarihinde açılan; Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT), Enerji, Sağlık ve Gıda alanlarından projelerin kabul edileceği çağrıya 18 Mart 2020 saat 17:00’a kadar başvurabilecektir. Başvurularda e-imza süreçlerinin tamamlanması için son tarih 25 Mart 2020 saat 17:00’dir.

Çağrı hakkında detaylı bilgi için TÜBİTAK internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Proje Yönetimi Ofisi Başkanlığı
Dış Kaynaklı Projeler Ofisi

Son Güncelleme: 14 Şubat 2020, Cuma - 10:49

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz