MENU

PRIMA Proje Bütçesi Artırıldı

23 Mart 2018, Cuma - 16:49

Paylaş

Akdeniz'de su kaynakları ve gıda sistemleri konularında uluslararası ortak projeler destekleyecek olan PRIMA Programı kapsamında proje başvuruları alınmaya devam etmektedir.

PRIMA Programı kapsamında desteklenecek uluslararası projeler 2 bölüme ayrılmaktadır:

Bölüm 1: AB Fonu ile Fonlanacak Projeler: Bu kapsamındaki projeler programın süresi boyunca, Ufuk2020 Programı’ndan PRIMA’ya tahsis edilmiş olan fon ile desteklenecektir.
Bölüm 2: Ulusal Fonlar ile Fonlanacak Projeler (AB katkısı olmaksızın): Bu kapsamındaki projeler ise AB katkısı olmaksızın, yalnızca ulusal fonlayıcı kuruluşların PRIMA’ya taahhüt etmiş oldukları fonlar ile desteklenecektir. Bu kapsamda, proje konsorsiyumlarında yer alan araştırma ekiplerinin kendi ulusal fonlayıcı kuruluşlarına da ulusal başvuru yapmaları gerekmektedir.  Konsorisyumlarda Türkiye’den yer alacak ekipler, başvurularını TÜBİTAK’a yapacaklardır.

PRIMA Programı kapsamında proje başvuru tarihleri ve çağrı programları hakkında detaylı bilgi için http://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/prima-proje-butcesi-artirildi adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

    Proje Yönetimi Ofisi Başkanlığı
    Dış Kaynaklı Projeler Birimi

 

Son Güncelleme: 23 Mart 2018, Cuma - 16:51

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz