MENU

OMÜ’den Başarılı Öğrencilere Ücretsiz Yüzme Kursu
20 Mart 2017 - 11:39
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Genel Sekreterliği tarafından başarılı öğrencilerine ücretsiz yüzme kursu verilmesi için bir proje hazırlandı.

Projeye göre; Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencilerinden eğitim-öğretim gördükleri bölüm/programda 2016-2017 güz döneminde ilk 3’e giren başarılı öğrencilere ücretsiz yüzme kursu düzenlenerek yüzme sporunu öğrenmeleri hedefleniyor.

OMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı, “Projenin amaçları arasında; sporun kitlelere yayılması, başarılı öğrencileri ödüllendirmek, diğer öğrenci gruplarını başarıya özendirmek, üniversitenin başarı ortalamasının artmasını sağlamak, öğrencileri spora özendirerek boş zamanlarda kötü alışkanlık kazanmalarının önüne geçmek, öğrencilerin sosyalleşmesine katkıda bulunmak, öğrencilerin yeni beceriler kazanmasını sağlamak, öğrencilere spor alışkanlığı kazandırarak çağın hastalığı olan obeziteye yakalanmalarının önüne geçmek ve üniversitemiz Yüzme Takımına sporcu yetiştirerek, Ondokuz Mayıs Üniversitesinin yarışmalarda başarılı olması için çalışmalar yapmak bulunuyor.” diye konuştu.

Yüzme kursuna; 2016-2017 güz döneminde öğrenim gördükleri bölüm veya programda ilk 3’e girenler başvurabilecektir. Başvurular, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve üniversite fakülte/yüksekokullarına yapılabilecek.

Ayrıntılı Bilgi için tıklayınız

http://havuz.omu.edu.tr/duyurular/basarili-ogrencilerimize-ucretsiz-yuzm...

Güncelleme: Sa, 21/03/2017 - 10:11

AddThis Sharing Buttons