MENU

OMÜ Vakfı Kolejinde 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü

04 Ekim 2019 - 15:05

Paylaş

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vakfı Kolejinde, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. Ana sınıfı öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu “Birlikte Yaşıyoruz” isimli serginin açılışına; Atakum İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, OMÜ Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Halil Kütük, OMÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Harun Albayrak ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Metin Çenesiz, Atakum İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Kenan Arslan ve veliler katıldı.

OMÜ Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Halil Kütük yapılan çalışmalardan dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederken, Prof. Dr. Harun Albayrak; OMÜ Vakfı Koleji gibi okulların hayvanları koruma kültür ve bilincinin artırılmasında önemli rol oynadığını vurguladı. Albayrak, böyle sosyal sorumluluk projelerinin hayvanları insanlardan korumak zorunda kalmadığımız bir toplum inşa etmede önemli rol oynayacağını ifade etti. Atakum İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik ise hayvanların ve diğer tüm yaratılmışların yaşam hakkının kutsal olduğunu, kültürümüzde büyük bir hassasiyetle bu konunun örneklendirildiğini ifade etti.

Hayvanları koruma haftası münasebetiyle yapılan bu tür etkinliklerin devam edeceğini ifade eden Okul Müdürü Mustafa Kurt katılımcılara teşekkür ederek misafirlerle sergiyi dolaştılar.

Son Güncelleme: 4 Ekim, 2019 - 19:46