MENU

OMÜ Turizm Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu
Sa, 18/06/2019 - 14:37
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Turizm Fakültesi, üçüncü mezunlarını verdi.  

OMÜ Turizm Fakültesi Hanife Aşçı Konferans Salonunda yapılan mezuniyet törenine Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Uzun, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, öğretim üyeleri ve öğrenci velileri katıldı.

Öğrenciler adına konuşan Emre Candan  “Bu fakültede oldukça güzel anılar biriktirdik. Fakat güzel anılarımızın yanında acı hatıralarımızda oldu. Fakültemizin öğrencisi İrem Kozan talihsiz bir kaza sonucu kaybettik. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun. Sözlerimi Atatürk’ün ‘çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonrada istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar.’ sözleriyle noktalıyor ve istiklal ve istikbalimiz için akademisyen olma hayallerimizin desturu olan var gücümle çalışacağıma sizler önünde söz veriyorum" dedi.

“Atamızın bize çizdiği yolda ülkemizi ilelebet payidar kılacaksınız.”

Fakülteyi Bafra'ya kazandıran Aşçı ailesine teşekkür eden Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Uzun, "Ondokuz Mayıs Üniversitesinin adını aldığı Atamızın Samsun’a çıkışının yüzüncü yılında sevgiyle saygıyla kucaklıyor, hepinize hoş geldiniz diyorum. Bafra önemli bir eğitim yuvası ve eğitim kenti olmaya aday bir şehir.

“Bizim en önemli eserimiz sizlersiniz”

Sizler değerli veliler yetiştirdiniz, çok emek verdiniz. İnanıyorum ki en kısa zamanda iş hayatına başlayacaklardır. Ama bu sadece bir mezuniyet değil, bu başlangıç. Hayata çok yeni bilgilerle donanımlı olarak başlıyorsunuz. Buradan edindiğiniz bilgileri, hayatta yaşayacağınız tecrübelerle tamamlayacak. Atamızın bize çizdiği yolda ülkemizi ilelebet payidar kılacaksınız. Bizler her yeni dönemde bu mutluluğu yaşarken sizlerde iş hayatına atıldığınızda aynı mutluluğu yaşamanızı arz ediyorum. Bizim en önemli eserimiz sizlersiniz. Sizlerde kendi işinizi yaparken, işinizin kutsallığını düşünerek her yaptığınız işin bir eser olarak, değer olarak ülkeye katkınızı aklınızdan çıkartmayın. Ama daha da önemlisi bütün işlerimizde dürüst ve fedakâr bir çalışmak isteğimiz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dönem birincisi Emre Candan okul kütüğüne ismini çaktı. Dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından plaket ve mezuniyet belgeleri verildi. 28 öğrenci diplomalarını öğretim elemanlarının ellerinden aldı.

Turizm Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Seden Doğan eşliğinde meslek yeminlerini eden öğrenciler keplerini havaya atmasının ardından Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Uzun, öğretim üyeleri ve öğrenciler birlikte onuncu yıl marşını söylemesiyle tören son buldu.

 

Güncelleme: Sa, 18/06/2019 - 14:37

AddThis Sharing Buttons