MENU

OMÜ Tıp Fakültesinin Acı Kaybı
Per, 02/08/2018 - 16:04
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Kurt, son yolculuğuna uğurlandı.

Tıp Fakültesi Dekanlığı Fuaye Alanı'nda düzenlenen törene; Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kuran, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vedat Ceyhan ve Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Recep Sancak, akademik ve idari personel, merhumun ailesi ve yakınları başta olmak üzere tüm sevenleri katıldı.

Törende konuşma yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dağdemir şehir dışında olduğu için törene katılamayan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’in taziyelerini ilettikten sonra “5 Mayıs 1961 doğumlu Doç. Dr. Kurt 23 Ocak 1997 tarihinde OMÜ Farmakoloji Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamış ve Fakültemize 21 seneyi aşkın hizmet etmiştir. Sessiz, sakin, uyumlu kişiliğiyle takdir toplayan ve kimse ile problemi olmayan hocamıza Allah'tan rahmet sevenlerine de sabırlar diliyoruz.” dedi.

Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kuran da Kurt’un ailesine, mesai arkadaşlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı dileyerek sakin, uyumlu ve uzlaştırıcı yapısıyla dikkat çeken Kurt’un Tıp Fakültesine önemli hizmetleri ve emeklerinin olduğunu söyledi.

Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Recep Sancak ve Farmakoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Sırrı Bilge’nin yaptığı veda konuşmalarının ardından toplu olarak dua okundu ve helallik alındı.

Törenin ardından Kurt’un naaşı Samsun TOKİ Pelitköy Camii'nde kılınan ikindi namazından sonra  Pelitköy Mezarlığı'na defnedildi.

Güncelleme: Cu, 03/08/2018 - 13:45

AddThis Sharing Buttons