MENU

OMÜ ile Tahran Üniversitesi İş Birliği Yapacak
Per, 06/09/2018 - 18:02
A+ A-

OMÜ Heyeti İran'da

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Uluslararası İlişkiler Birimi Başkanı ve Bafra İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıdvan Kızılkaya ve Erasmus Ofisi’nden Öğr. Gör. Hiroko Kawamorita ile birlikte Tahran Üniversitesi Rektörü Prof. Mahmoud Nili Ahmadabadi’nin davetlisi olarak 31 Ağustos – 5 Eylül tarihleri arasında İran’da bir dizi ziyarette bulundu ve iş birliği anlaşmaları imzalandı.

İkili iş birliği anlaşmalarını Tahran Üniversitesi adına Rektör Prof. Mahmoud Nili Ahmadabadi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi adına da Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç imzaladı.

OMÜ Heyeti, İran’da Veteriner ve Ziraat Fakültelerini ziyaret etti

Ondokuz Mayıs Üniversitesi heyeti ayrıca Tahran Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile Ziraat Fakültesini de ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı ve bu Fakültelerin OMÜ Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümünün hazırladığı Erasmus-Mundus Ortak Master Programı'nda  partner olması konusunda anlaşmaya varıldı. 

Rektör Bilgiç, İran’da 'Girişimcilik Konferansı'nda konuştu

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, “Tahran Üniversitesi Girişimcilik Fakültesinde düzenlenen “4th International Conference on Entrepreneurship: Emphasizing Improvement of Business Environment” konferansına davetli konuşmacı olarak katıldı ve “The Role of Entrepreneurial University towards the Improvement of the Business Environment in Turkey” başlıklı sunusunu gerçekleştirdi.

İşletme ve Girişimcilik Fakülteleri iş birliği anlaşması imzaladı

Son olarak Tahran Üniversitesi Girişimcilik Fakültesi ile OMÜ Bafra İşletme Fakültesi ikili iş birliği anlaşması imzaladı. Düzenlenen törende; Hacı Fevziye Arslan Bafra İşletme Fakültesi adına Dekan Prof. Dr. Rıdvan Kızılkaya, Tahran Üniversitesi Girişimcilik Fakültesi adına Dekan Prof. Dr. Mohammad Reza Zali anlaşmaya imza attı.

 

Güncelleme: Pt, 17/09/2018 - 13:55

AddThis Sharing Buttons