MENU

OMÜ İkinci Kez Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Arasında
Ct, 22/12/2018 - 11:19
A+ A-

TİM ve İHA

Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM), Ekonomi Bakanlığının katkılarıyla düzenlediği törende, Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı ödüllendirildi. OMÜ eğitim alanında devlet üniversiteleri arasında Türkiye üçüncüsü oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın katıldığı törenle sahiplerini buldu. Törende, Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması'na göre Türkiye genelinde en çok ihracat yapan ilk 10 firma ile 17 sektördeki ilk 3 kuruluşa ödülleri takdim edildi.

2017 yılı hizmet ihracatına göre ödül almaya hak kazanan kurumların açıklandığı törende Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ) geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sektöründe ilk üçte yer aldığı açıklandı. İkinci kez Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı arasına  giren OMÜ’nün Eğitim Hizmetleri Devlet Üniversiteleri alanındaki üçüncülük ödülünü Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un elinden aldı. Aynı kategorinin birincisi İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) oldu.

Rektör Bilgiç, törenin ardından yaptığı açıklamada: "Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin 5 binin üzerindeki uluslararası öğrencisi ve uluslararası işbirlikleriyle hizmet ihracatının eğitim hizmetleri alanında 2017'de olduğu gibi 2018' de de ödüle layık görülmesi OMÜ ailesini gururlandırdı. Önemli stratejik hedeflerimizden olan Uluslararasılaşma konusundaki çalışmalarımız sonucu layık görülen ödülümüzü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımlarıyla gerçekleştirilen ödül töreninde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk'un elinden aldık. OMÜ ailesini tebrik ediyorum, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 

Ödül töreniyle ilgili ayrıntılı bilgilere ve ödül listesine aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Güncelleme: Cu, 17/05/2019 - 16:19

AddThis Sharing Buttons