MENU

OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesinden Gürcistan’a Sanat Çıkarması

23 Kasım 2017 - 11:22

Paylaş

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanları, Batum Devlet Sanat Eğitim Üniversitesinin (Batumi Art State Teaching Üniversity) davetlisi olarak gittikleri Gürcistan’ın Batum kentinde birkaç sanatsal etkinlik gerçekleştirdi.

Batum Art State Teaching University ile OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi iş birliği çerçevesinde 20 Kasım Pazartesi günü, OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesinden 19 öğretim elemanına ait 31 sanat eserinin yer aldığı “karma sanat sergisi” ile Fakülte öğretim elemanlarından Yrd. Doç. Dr. Engin Güney'in 15 yağlı boya tablosunun yer aldığı “kişisel resim sergisi” açılışları gerçekleştirildi. Aynı gün OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Eker de, Batumlu sanat öğrencileri için bir sunum ve konferans gerçekleştirdi.

Sergi açılışları öncesinde, Batum Devlet Sanat Eğitimi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ermile Meskhia’yı ziyaret eden OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi ekibi, Üniversite hakkında bilgi aldı. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Eker ve Endüstriyel Tasarım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Memduh Erkin'in Rektör Meskhia’ya hediye ve belge takdiminde bulunduğu ziyarette, Rektör Meskhia da OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarına hediye takdim etti.

Ziyaretin ardından düzenlenen sergi açılışlarına; Batum Devlet Sanat Eğitimi Üniversitesi Rektörü, fakülte dekanları, öğretim elemanları, Batum Kültür Ataşesi ve öğrencilerin yanı sıra OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Eker, Prof. Dr. Memduh Erkin, Doç. Dr. Ali Tomak, Doç. Dr. Ali Seylan, Yrd. Doç. Dr. Sevinç Beşer, Yrd. Doç. Dr. Sadık Şener, Yrd. Doç. Dr. Tamer Aslan, Yrd. Doç. Dr. Tarık Yazar, Yrd. Doç. Dr. Engin Güney, Yrd. Doç. Dr. Fidan Tonza, Yrd. Doç. Dr. Özlem Ayvaz Tunç ve diğer misafirler katıldı.

Sanatsal etkinlikler hakkında bilgi veren Prof. Dr. Metin Eker, "İki sergi, konferans ve tanıtım sunularından müteşekkil etkinlikler gerçekleştirdik. Yine Batum Devlet Sanat Üniversitesi ile OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesinin iş birliği ve ortak çalışma planları kapsamında onları da Samsun’da ağırlayacağız. OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, uluslararası iş birliklerine başka ülke üniversiteleri ile de devam edecektir.” dedi.

Prof. Dr. Metin Eker ayrıca, OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesinin yurt dışı etkinliğine sponsor olan ve katkı sunan tüm yöneticilere de şükranlarını sundu.

Son Güncelleme: 23 Kasım, 2017 - 14:56

1 görüntüleme