MENU

OMÜ 57. Alay Sancağını Camilerde Halkla Buluşturuyor
Sa, 30/05/2017 - 09:27
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesine (OMÜ) bir yıl süreyle emanet edilen 57. Piyade Alayı Sancağı Ramazan ayı boyunca camilerde sergileniyor.

Çanakkale Savaşı’nın kaderini değiştiren ve kahramanlıklarıyla dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran 57. Piyade Alayı'nın mukaddes sancağı, 19 Mayıs törenleri sırasında bir yıl süreyle muhafaza edilmek üzere Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’e takdim edilmişti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, tarihi unutmamak ve bu topraklar için can veren şehitlerimizi hatırlamak için kahraman 57. Piyade Alayı Sancağı’nı halkla buluşturuyor.  Bu kapsamda 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Samsun Büyük Cami’de sergilenen sancak, vatandaşlar tarafından büyük bir teveccüh ve ilgiyle karşılandı.

Vatandaşlardan yoğun ilgi

57. Piyade Alayı’nın aziz kahramanlarını ve onların vatanı ve milleti her şeyden üstün tutan anlayışını sembolize eden sancak, Ramazan ayında ise ilk kez İlkadım ilçesi Yenidoğan Mahallesinde bulunan Yenidoğan Camii’nde halkla buluştu.  Dün iftardan sonra Yenidoğan Camii’nde stant açan OMÜ, 57. Piyade Alayı Sancağı’nı camiye gelen cemaatle buluşturdu. Camiye gelen vatandaşlar sancağa yoğun ilgi gösterdi ve cep telefonlarıyla sancağın fotoğrafını çekti.

Sancak Kadir Gecesi Üniversite Camii’nde

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin planladığı etkinlikler kapsamında 57. Piyade Alayı’nın temsili sancağı, Ramazan ayı boyunca toplam 25 camide sergilenecek.
Sancak, ayrıca 21 Haziran akşamı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Camii’nde düzenlenecek Kadir Gecesi programı çerçevesinde ziyaretçilere açık olacak.


 

Güncelleme: Çar, 31/05/2017 - 08:01

AddThis Sharing Buttons