MENU

"Öğretmenlerimiz en kutsi vazifeyi ifa eden kültür ve bilgi elçilerimizdir"
23 Kasım 2017 - 21:53
A+ A-

Öğretmenlerimiz dün bizlerin olduğu gibi bugün de çocuklarımızın, gençlerimizin, gelecek kuşaklarımızın donanımlı birer birey olarak yarınlara ulaşmasında en kutsi vazifeyi ifa eden kültür ve bilgi elçilerimizdir.

Bireylerin yanı sıra bütün bir toplumun karakterinin inşasında en büyük pay ve sorumluluk sahibi aktörlerin başında gelen öğretmenlik, bir meslek olmanın  da ötesinde adanmışlığın, fedakârlığın, vatanperverliğin, millet sevgisinin ve bitmek tükenmek bilmeyen bilgi arayışı ve paylaşımının vücut bulmuş hâlidir.

Öğretmenler, milletimizin maddi ve manevi kalkınmasının, ülkemizin daha güçlü yarınlara hep birlikte yürümesinin, geleceğimizin bilinçle, bilgiyle, sevgiyle,saygıyla, geçmiş ve gelecek arasında sağlam bağlarla ilmek ilmek örülmesinin baş kahramanlarıdır.

Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin kölesi olurum.” özlü sözünde dile geldiği  ve anlamını bulduğu gibi öğretme süreci ve aşkı sürgit devam eden öğretmenlerimizin değerine paha biçilemez.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum ve öğretmenlerimize emeklerinden, çabalarından, ideallerinden ve ideallerini gerçekleştirme yolundaki özverilerinden ötürü saygı ve şükranlarımı sunuyorum.


Prof. Dr. Sait BİLGİÇ
Rektör

Güncelleme: Cu, 01/12/2017 - 09:12

AddThis Sharing Buttons