MENU

Öğrenciler Yemekhane Duvarlarını Rölyeflerle Süsledi
15 Mayıs 2018 - 15:54
A+ A-

Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ve Samsun Meslek Yüksekokulu (MYO) El Sanatları Bölümü Mimari Dekoratif Sanatlar Programı öğrencileri “OMÜ Yaşam Merkezi İç Mekan Renkli Rölyef Çalışmaları” isimli proje kapsamında yaptıkları çalışmaları Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ile paylaştı.

Proje ekibi, Rektörlüğün kendileri adına düzenlediği yemekte Rektör Sait Bilgiç ile bir araya geldiler. OMÜ Yaşam Merkezi Personel Yemekhanesi’nde gerçekleşen yemeğe; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Prof. Dr. Mehmet Kuran, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Güngör Kural, proje sorumluları Dr. Öğr. Üyesi Engin Güney, Öğr. Gör. Temel Şükrü Töre ve Öğr. Gör. Abdulkerim Turkaya, Prof. Dr. Ali Seylan ve projeye destek veren 25 öğrenci katıldı.

Yemekte açılış konuşmasını yapan Dr. Öğr. Üyesi Engin Güney “Öğrencilerimizin de içinde bulunduğu projemiz 15 Mayıs 2017’de başlayarak tam bir yıl sonra 15 Mayıs 2018 tarihinde tamamlandı. Yutonglarla oyularak yapılan çalışmalar sonradan renklendirildi. Projemizde 25 öğrencimiz yer aldı. Öğrencilerimizin çalışmalarıyla ortaya çıkan bu tarz projelerin devamını getirmeyi planlıyor ve umut ediyoruz.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ise projede yer alan akademisyenlere ve öğrencilere teşekkür ederek özellikle bu tarz projelerin öğrencilerin emek ve çalışmalarını sergileyebilmeleri ve paylaşabilmeleri adına anlamlı ve güzel olduğunu söyledi.

Konuşmasının ardından Rektör Bilgiç, proje kapsamında gerçekleştirilen tasarım ve uygulamalarda emeği geçen öğretim elemanları Dr. Öğr. Üyesi Engin Güney, Öğr. Gör. Temel Şükrü Töre, Öğr. Gör. Abdulkerim Turkaya ve 25 öğrenciye tek tek teşekkür belgelerini sundu ve OMÜ Yaşam Merkezi Personel Yemekhanesi’nin duvarlarını süsleyen renkli rölyef çalışmalarını inceleyerek öğretim elemanları ve öğrencilerden bilgi aldı.

Yemek, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’in proje ekibiyle hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

Güncelleme: Pt, 09/07/2018 - 15:51

AddThis Sharing Buttons