MENU

O Mühendis Sensin

12 Aralık 2019, Perşembe - 14:58

HABER: Mühendislik Fakültesi

Paylaş

Üniversite hayatının ardından öğrencilerin karşısına çıkan çeşitli zorluklardan ve hedeflerin doğrultusunda nasıl yol izleneceğinden bahsedilen 'O' Mühendis Sensin isimli etkinlik, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

İki oturumda gerçekleştirilen konferansta, ilk oturumda KOSGEB'den Kobi Uzmanı Alp Arslan, girişimler yönünde, hayaller doğrultusunda her işin altından kalkılabileceği ve bu doğrultuda KOSGEB'in çeşitli desteklerinden yararlanabileceklerini belirtti.

Ardından SAMİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Münevver Uğurlu ise konuşmasında kadın istihdamına değinerek, sanayide kadının yerinden bahsedildi ve  girişimcilik konularında  öğrencileri bilgilendirdi.

İkinci oturumda Mey Kimya Kurucusu Ecem Nur Tek, öğrencilerle girişimcilik hikayesini ve iş hayatında nasıl yol izlemeleri gerektiğini tecrübelerine dayanarak anlattı. Ayrıca, öğrencilere, hiç bir zaman cesaret ve  hedeflerinden sapmamaları konusunda uyarılarda bulundu. Ardından, Olam Grup Progida'dan  İnsan Kaynakları Sorumlusu Damla Nur Macit Kaya, cv ve mülakat konularında öğrencileri bilgilendirirken gelen soruları da açık yüreklilikle yanıtladı.

Son olarak ise Votorantim Çimento Kalite Yönetim Şefi Hakan Şükrü Olgun, mühendislik ve çimento sektörü üzerine 15 yıllık tecrübelerini aktararak çimento sektörünün zorluklarından bahsetti. Olgun, insanın işini severek yaptığında en zor işlerin bile kolaylaştığını belirterek öğrencilere cesaretli ve azimli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Son Güncelleme: 27 Aralık 2019, Cuma - 17:42

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz