MENU

Millî Eğitim Müdürlüğü ile İş Birliği Protokolü
25 Ağustos 2017 - 17:17
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile Samsun Millî Eğitim Müdürlüğü arasında Proje Okulları Yönetmeliği çerçevesinde iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük binasında düzenlenen imza töreni; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Doğan, Samsun Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Şükrü Dizek ve Emine Ahmet Yeni Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Ayşegül Şahin’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Eğitimsel alanlarda düzenlenecek faaliyetler için taraflar arasında iş birliği ve koordinasyonun sağlanmasını öngören bir yıllık protokol; söz konusu İmam Hatip Liselerinde fen bilimleri alanına ilgi duyan öğrencilere derslere katılma, üniversite yerleşkesi, laboratuvar ve kütüphanelerden yararlanma, kariyer hizmetleri vb. imkânları sunuyor.

Proje Okulları Yönetmeliğine göre İmam Hatip Liselerinde öğrenim görüp fen bilimlerine ilgi duyan öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri, eleştirel ve bilimsel düşünme becerileri kazanmaları, bilimsel birikime ve etik değerlere sahip bireyler olarak yetişmeleri hedefleniyor.

AddThis Sharing Buttons