MENU

“Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım”

08 Kasım 2019 - 14:33

HABER: OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi

Paylaş

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında  “Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım/ Maskeni Tak, Farkındalık Yarat” isimli etkinlik OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Hemşirelikte Öğretim Dersi kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Esra Tural Büyük ve Dr. Öğr. Üyesi Nihal Ünaldı Baydın tarafından 3. Sınıf Öğrencileri ile birlikte düzenlendi.

Etkinliğe LÖSEV-Lösemili Çocuklar Vakfı’nın Samsun Şubesi’nde Aktif iletişim ve FAYDA Projesi Karadeniz Bölge Sorumlusu Sevde Nur Kestane davetli konuşmacı olarak katıldı. “Kansere Karşı Farkındalık ve LÖSEVFAYDA Projesi” hakkında öğrencilere bir seminer verdi.

Seminere, hemşirelik bölümünden 120 öğrenci katıldı. Dr. Öğr. Üyesi Esra Tural Büyük löseminin erken tanı ve tedavisinde farkında olmanın ve topluma rehber olmanın hemşirelik mesleği açısından önemine değindi. Seminerin ardından öğrencilerin hazırladıkları “Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım” sloganını içeren video gösterimleri sunuldu. Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlknur Aydın Avcı okulumuzda böyle bir etkinliğin başlangıç olduğunu, ilerleyen günlerde LÖSEV ile sosyal farkındalık çalışmalarının devam edeceğini, üniversite öğrencilerinin toplumsal konulara duyarlı olmanın önemini vurguladı.

Etkinlik katılımcıların  “Maskemi Takarım, Farkındalık Yaratırım” sloganını hep beraber söyledikleri bir video ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Son Güncelleme: 8 Kasım, 2019 - 17:37

3 görüntüleme