MENU

İletişim Fakültesi İlk Mezunlarını Uğurladı
Per, 25/05/2017 - 18:30
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İletişim Fakültesi ilk mezunlarını verdi.

2013-2014 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini alan OMÜ İletişim Fakültesi, 4 yılın ardından Gazetecilik Bölümünden 30, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden 44 olmak üzere 70 öğrenciyi mezun etti.

Mezuniyet törenine, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, ÖSYM İl Koordinatörü Prof. Dr. Nevzat Şahin, Bağışçımız Tülay Ulusoy, ilçe protokolü, dekanlar, MYO Müdürleri, öğretim üyeleri  ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Törenin başında İletişim Fakültesi Kurucu Dekanı olan Prof. Dr. Zekeriyya Uludağ bir konuşma yaparak; "Şu an siz öğrencilerimizi mezun olarak görmekten son derece mutlu ve gururluyum. Bu fakültenin kuruluş aşamasında çok emeklerim oldu. Sizleri ve ailelerinizi yürekten kutluyorum." dedi.

Mezuniyet töreninin açılış konuşması yapan OMÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta da "Mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Eğitimlerinin yanında öğrencilerimiz bu dönemde birçok yarışmada başarılı oldular. Lokasyonun çok fazla önemli olmadığını, önemli olanın; irade, azim olduğunu bu fakülte kanıtlamış oldu. Birçok iletişim fakültesinde bulunmayan imkânlar fakültemizde mevcut. Fakülte olarak Samsun'un antropolojik bir belgeselini yapmak için bir çalışma başlatacağız. Öğrencilerimizi, ailelerimizi ve hocalarımızı tebrik ediyorum." diye konuştu.

Son olarak Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’in selamlarını ileterek başladığı konuşmasında şunları söyledi: "Öncelikle siz mezunları ve ailelerini kutluyorum. Öğrencilerimiz emeklerinin karşılığını aldılar. Bu ülkenin millî ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yeni yaşamlarına devam etmelerini temenni ediyoruz. Temmuz ayında yapılacak olan mezunlar yemeğimize tüm mezun öğrencilerimizi bekliyoruz. Bunun yanı sıra Mezunlar Koordinatörlüğü ile iletişime geçmenizi istiyoruz.”

Konuşmaların ardından OMÜ İletişim Fakültesini birincilikle bitiren Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Merve Doğan mezuniyet kütüğüne ismini çaktı. Protokol üyelerinin hediye ve başarı belgelerini vermelerinin ardından mezuniyet yemini edilerek  öğrenciler kep fırlattı.

Haber : Gökhan Çetin - Sinan Akdoğan

Fotoğraflar : Gökhan Çetin

 

Güncelleme: Çar, 05/07/2017 - 16:20

AddThis Sharing Buttons