MENU

OMÜ’den öğrencilerine internet desteği

17 Mayıs 2020, Pazar - 19:00

HABER: Can Topaloğlu

Paylaş

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri nedeniyle uzaktan eğitimi sürdüren Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), internet erişiminde güçlük yaşayan maddi durumu yetersiz öğrencilerine 10 GB internet desteği sağladı.

Dünya genelinde yaşanan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçen OMÜ, örnek çalışmalarıyla öğrencilerinin yanında olmaya devam ediyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılının bahar döneminde OMÜ, uzaktan eğitime erişimde internet sıkıntısı çekilmemesi için destek paketi ile öğrencilerine 10 GB arasında mobil internet desteği sundu. Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından maddi durumunun yetersiz olduğu belirlenen öğrencilerin mobil hatlarına geçen hafta GSM operatörleri tarafından 10 GB internet kotası yüklendi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, öğrencilerin eğitimlerinden geri kalmamaları için üniversite olarak her türlü desteği vermeye çalıştıklarını söyledi. Rektör Bilgiç, 18 Nisan'da uzaktan eğitim süreciyle ilgili öğrencilerin sorularını sosyal medya üzerinden canlı yayınla cevapladıklarını anlatarak bu konuda gelen talepler üzerine öğrencilere internet desteği konusunda çalışma yapacaklarını ifade ettiğini hatırlattı.

Öğrencilerden gelen istek üzerine çalışmalara bir ay önce başlandığını söyleyen Bilgiç, bu süreçte GSM operatörleriyle çalışmaları tamamlayarak alt yapı sebebiyle ya da maddi sebeplerle internete erişemeyen öğrencilere 10 GB yüklenmesinin sağlandığını belirtti. Rektör Bilgiç, pandemi sürecini birbirimize destek olarak kolaylıkla atlatabilmek için çabaladıklarını bu nedenle öğrencilerden gelen her düşünceye ve talebe değer verdiklerini söyledi.

Son Güncelleme: 17 Mayıs 2020, Pazar - 22:04

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz