MENU

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Sanal Karma Sergisi Açıldı

13 Temmuz 2020, Pazartesi - 10:50

HABER: Can Topaloğlu

Paylaş

15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmaması, toplumsal bir farkındalık düzeyi oluşturulabilmesi ve bunun mümkün olduğunca geniş bir tabana yayılabilmesi için bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde, resmi ve özel kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları hem de üniversiteler gibi akademik kurumlar tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi tarafında bir grup öğretim elemanının desteğiyle Sanal Karma Sergisi açıldı. Sergide gösterilecek sanat eserleri sayesinde, toplumsal farkındalık düzeyine, milli birlik ve beraberlik duygusuna vurgu yapılıyor.

Covid-19 salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında sanal ortamda açılan sergide, 8 öğretim elamanın 25 sanat eseri ve tasarımı yer alıyor. Bu eserlerden biri deri üzerine minyatür rölyef, 13’ü afiş tasarımı, 11’i de tuval üzerine yağlıboya tablodan oluşuyor.

Sergi, 13-24 Temmuz 2020'de tarihleri arasında aşağıdaki bağlantıya tıklayarak 360 derece görüntülerle sergiyi adım adım gezebilirsiniz.

Sanal tura katılmak için 

https://tinyurl.com/OMU15TemmuzSergisi1

veya

iki boyutlu sergi için  

https://tinyurl.com/OMU15TemmuzSergi

 

 

İLGİLİ HABERLER

 

15 Temmuz Şehitleri Anısına 251 Fidan Dikiyoruz

Konferans-15 Temmuz'u Anlamak

 

Etiket(ler): 

Son Güncelleme: 27 Temmuz 2020, Pazartesi - 14:37

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz