MENU

Girişimciliği Sahada Öğrendiler
05 Nisan 2016 - 17:43
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu öğrencileri Girişimcilik ve Müşteri İlişkileri Yönetimi dersi kapsamında bir dizi ziyarette bulundu. Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Öğr. Gör. Mürsel Kan ve Öğr. Gör. Tuğba Cansu nezaretinde önce üniversitenin 41. Yıl Kutlama Töreni ile  ardından Prof. Dr. Tahsin Tuncalı Parkının açılışına katıldı.

 

Sosyal Güvenlik ve Çağrı Merkezi Hizmetleri ikinci sınıf öğrencilerinin ağırlıklı olduğu 50 kişilik grup, törenlerin ardından Haber Medya Grubu ve Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde yer alan Borsan Kablo'yu ziyaret etti. Ziyarette, Borsan Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, öğrencilerle tecrübelerini paylaşarak, sorularını yanıtladı.

 

Öğrenciler ilk olarak Haber Medya'yı ziyaret ederek Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, Haber Medya Grubu Satış ve Pazarlama Direktörü Hülya Hacıoğlu, Haberaks TV Genel Yayın Koordinatörü Fatih Korkmaz, Haber Gazetesi Yazı İşler Müdürü Okan Aralan ve Haber Medya Haberler Müdürü Erdem Erol, Haber Radyo Genel Yayın Yönetmeni Cumhur Kocaoğlu tarafından karşılandı.

Öğrenciler, Haber Medya'nın Borkonut Niş İş Merkezi'ndeki çalışma ofislerini, radyo ve televizyon stüdyolarını gezdi, Cumhur Kocaoğlu’nun radyo programına konuk oldu. Öğrenciler, başka orgnizasyonlarda da birlikte olma sözünü alarak Haber Medya Grubu’dan  ayrılarak Borsan Kablo fabrikasına geçti.

Girişimcilik, Müşteri İlişkileri ve Yönetimi derslerini gören öğrenciler, ilk olarak Borsan Kablo fabrikasını gezerek yetkililerlerden bilgi aldı. Borsan’da mühendis ve işçilerin oldukça sıcak karşıladığı gençler daha sonra ülkemizin önemli girişimcilerinden olan Borsan Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez'in hayat hikayesini anlatan filmi seyretti.

 

Film sonrası öğrencilerle buluşan Borsan Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, tecrübelerini paylaştı. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Ölmez, tavsiyelerde de bulundu. Ünlü işadamı, bu tür ziyaretler ve toplatıların dünyada son dönemlerde “Tecrübe Paylaşımı” adı altında çok revaçta olduğunu ve faydalı olduğuna inandığını söyledi. Ölmez, nasıl girişimci olduğu, hangi zorluklarla karşılaştığı, girişimcilerde bulunması gereken özellikler, kaynaklara nasıl ulaştığı, insan kaynakları politikası ve başarı ve başarısızlıkları üzerine  öğrencilerin sorduğu sorulara içtenlikle cevaplar verdi.

 

Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu öğrencileri, 8 saat süren yorucu ama bir o kadar bilgilendirici ve keyifli yolculuğun ardından okullarına döndü.

Güncelleme: Cu, 15/04/2016 - 01:55

AddThis Sharing Buttons