MENU

ERA.Net-RUS PLUS Bilim ve Teknoloji Alanında 2019 Yılı Ortak Çağrısı Açıldı

04 Kasım 2019, Pazartesi - 16:03

Paylaş

ERA.Net RUS PLUS Projesi AB Üye ve ilişkili ülkeleriyle Rusya arasında bilimsel ve teknolojik araştırma alanlarında geniş tabanlı ve etkin bir işbirliğini hedeflemektedir. Bu kapsamda, ERA.Net RUS PLUS Avrupa araştırma programları arasında önemli bir yer tutmakta ve bu programın en önemli hedefi olan, ulusal ve bölgesel seviyede Rusya’ya yönelik olarak sürdürülen araştırma faaliyetlerinin koordine edilmesi doğrultusunda hizmet etmektedir. 2019 yılı ortak çağrısına, Rusya’nın yanı sıra Almanya, Belçika, Bulgaristan, Estonya, Finlandiya, İsviçre, Letonya, Moldova, Romanya, Slovakya ve Yunanistan’dan da fonlama kuruluşları katılmaktadır. Söz konusu çağrı çerçevesinde, Rusya’dan en az bir ve çağrıya katılan en az iki farklı Avrupa ülkesinden iki ortağın katılımıyla oluşturulacak olan en az üç ortaklı konsorsiyumlar desteklenecektir. 

Eşzamanlı Ulusal Başvuru Süreci:

ERA.Net RUS PLUS uluslararası ortak çağrısına başvuran Türk tarafı ortakların eşzamanlı TÜBİTAK UİDB-PBS çevirimiçi sistem üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Araştırma enstitüsü ve üniversite personeli olan araştırmacıların proje başvurularının ARDEB 1071 programına yapılması gerekmektedir.

Başvuruların onay son tarihi 31 Ocak 2020 tarihi olup, 7 Şubat 2020’ye kadar elektronik imza işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Çağrı hakkında detaylı bilgi ve başvuru işlemlerine TÜBİTAK internet adresinden ulaşabilirsiniz. 

 

Proje Yönetimi Ofisi Başkanlığı
Dış Kaynaklı Projeler Ofisi

 

Son Güncelleme: 04 Kasım 2019, Pazartesi - 16:12

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz