MENU

ERANet-LAC 2017/3 Çağrısı Açıldı
Çar, 27/12/2017 - 10:45
A+ A-

          7. Çerçeve Programlar projesi olan ERANet-LAC (Network of the European Union, Latin America and the Caribbean Countries on Joint Innovation and Research Activities) Avrupa Birliği ülkeleriyle Latin Amerika ve Karayip Ülkeleri arasında bilimsel ve teknolojik araştırma alanlarında işbirliğini artırma amaçlı faaliyetleri desteklemiştir. Projenin resmi bitiş tarihi olan 2017 yılı sonu akabinde ise, işbirliğinin sürdürülmesi hedefiyle, ERANet-LAC Partnerleri tarafından “EU-CELAC Interest Group” adı altında bir bağımsız platform oluşturulmuştur.

       Çağrıya ülkemiz ile birlikte Arjantin, Barbados, Belçika, Bolivya, Brezilya, Şili, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator, Finlandiya, Almanya, Guetamala, İsrail, İtalya, Meksika, Panama, Peru, Polonya, İspanya ve Uruguay’dan fonlayıcı kurum ve kuruluşlar katılım sağlayacaktır. Çağrıya aşağıdaki alanlarda proje başvuruları iletilebilir:

1) BIOECONOMY / BIOREFINERIES: Intermediate and/or High-Added Value Bioproducts

2) HEALTH : Infectious Diseases: Early Detection Research including both, Screening and Diagnosis

3) ICT : Platform for Learning and Inclusion

4) ICT for Urban Sustainability: Nature-Based Solutions, Citizen Science and Systemic Urban Planning

     ERANet-LAC 2017/3 çağrı dönemi 8 Mart 2018 tarihine kadar başvuruya açık olacaktır. Çağrı hakkında ayrıntılı bilgi için https://goo.gl/UhRpem adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

   Proje Yönetimi Ofisi Başkanlığı
   Dış Kaynaklı Projeler Birimi
   7093

Güncelleme: Çar, 27/12/2017 - 10:48

AddThis Sharing Buttons