MENU

ERA-PerMed Projesi 2018 Yılı Çağrısı Açıldı

07 Mart 2018, Çarşamba - 15:45

Paylaş

ERA-PerMed (Research Projects on Personolised Medicine-Smart Combination of Pre-Clinical and Clinical Research with Data and ICT Solutions) 22 ülkeden 33 partner tarafından desteklenen ve Avrupa Komisyonu tarafından fonlanmakta olan yeni bir ERA-Net Cofund projesidir. Kişiselleştirilmiş Tıp alanında ulusal arştırma stratejilerinin düzenlenmesini sağlamak, mükemmelliyeti teşvik etmek ve bu konudaki rekabetçiliği arttırmak amacıyla aralarında TÜBİTAK’ın da bulunduğu 31 farklı fonlama kuruluşu tarafından 2018 yılı itibariyle çıkılan çağrının konusu ‘Kişiselleştirilmiş Tıp Alanında Yenilikçi Ortak Araştırma Projeleri’ olarak belirlenmiştir.

Çağrı kapsamında iki aşamalı başvuru ve değerlendirme yapılacaktır. Birinci aşama başvuruları (pre-proposal) için son başvuru tarihi 10 Nisan 2018 (17:00:00 CET)’dir. 

Birinci aşama ve ikinci aşama önerileri için uluslararası başvuru, çağrı metninde belirtilen en az üç ülkenin katılımı ile kurulan konsorsiyum adına proje koordinatörü tarafından elektronik başvuru sistemi kullanılarak yapılmalıdır. Türkiye’den başvuru yapan araştırmacıların projeleri TÜBİTAK tarafından “1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” kurallarına uygun şekilde desteklenecektir. Bu amaçla, projelerde yer alan Türk ortaklardan ERA-NET çağrılarına özel olarak hazırlanan ARDEB 1001 ERA-NET Birinci Aşama Başvuru Formu’nun elektronik ortamda doldurmaları istenmektedir.

Çağrı hakkında detaylı bilgi almak için ve çağrı metnine ulaşmak için https://goo.gl/wKfvFz adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

    Proje Yönetimi Ofisi Başkanlığı
    Dış Kaynaklı Projeler Birimi

Son Güncelleme: 07 Mart 2018, Çarşamba - 15:48

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz