MENU

ERA-NET NEURON Cofund Projesi 2018 Ortak Uluslararası Çağrısı Açıldı
Çar, 17/01/2018 - 09:05
A+ A-

        ERA-NET NEURON (The Network of European Funding for Neuroscience Research) Projesi, TÜBİTAK’ın da ortak olarak yer aldığı Avrupa Komisyonu tarafından Ufuk 2020 programı kapsamında desteklenen bir projedir.
      Çağrıda Türk araştırmacılar TÜBİTAK, ARDEB 1001 Programı kapsamı ve kurallarına göre desteklenecek olup; projede yer alan her bir Türk ortağa verilecek destek miktarı kurum hissesi ve proje teşvik ikramiyesi hariç en fazla 360.000 TL olacaktır. Çağrı başlığı “Zihinsel Bozukluklar Üzerine Uluslararası Araştırma Projeleri” (“Transnational Research Projects on Mental Disorders”) olup; proje önerilerinin aşağıdaki alanlardan en az birini içermelidir:

    1- Zihinsel bozuklukların patogenezi, etiyolojisi ve direnç mekanizmaları üzerine temel araştırmalar. Bu, yenilikçi veya paylaşılan kaynakların ve teknolojilerin geliştirilmesini içerebilir. Araştırmanın hastalıkla ilgisi açıkça belirtilmelidir.
      2- Zihinsel bozuklukların önlenmesi, (erken) tanısı, hasta sınıflandırması, terapisi ve/veya rehabilitasyon prosedürleri için yeni stratejiler geliştirmek için klinik araştırmalar.

   Ön öneriler için son başvuru tarihi 08 Mart 2018 (14:00:00 CET)’dir. Çağrı ve uluslararası başvuru ile ilgili ayrıntılı bilgi için https://goo.gl/7cwrf7 internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

   Proje Yönetimi Ofisi Başkanlığı
   Dış Kaynaklı Projeler Birimi

Güncelleme: Çar, 17/01/2018 - 09:08

AddThis Sharing Buttons