MENU

ERA-NET E-Rare-3 Nâdir Hastalıklar Araştırmaları için Uluslararası Ortak Çağrısı (JTC 2018) Açıldı

11 Aralık 2017, Pazartesi - 10:54

Paylaş

         E-Rare, Nâdir Hastalıklarda ERA-NET Araştırma Programları, 2006 yılında kurulmuş ve faaliyetleri Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen bir Avrupa Araştırma Alanı (European Research Area-ERA)-NET Cofund projesidir. ERA-NET Cofund E-Rare-3 Projesi Konsorsiyumu, 2018 yılının çağrı başlığını “Nâdir Hastalıklar Kapsamında Hastalık Sebeplerinin Keşfinde Hipotez Bazlı Entegre Çoklu-Omik Yaklaşımlar Ve Fonksiyonel Validasyonları Uluslararası Araştırma Projeleri (Transnational research projects on hypothesis-driven use of multi-omic integrated approaches for discovery of disease causes and/or functional validation in the context of rare diseases)” olarak belirlemiştir.

        Nâdir hastalıklar alanında farklı ülkelerden bilim insanlarını biraraya getirerek uluslararası ve disiplinlerarası Ar-Ge işbirliklerini destekleyen JTC2018 çağrısına Ülkemiz adına TÜBİTAK katkı sunmaktadır. Türkiye’den çağrıya başvuru yapacak araştırmacıların TÜBİTAK’a ulusal başvuru yapması zorunludur. Çağrı ile ilgili duyurular için http://tubitak.gov.tr/ ve https://h2020.org.tr/ internet adreslerini takip edebilirsiniz.

      Çağrı ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.erare.eu/joint-call/10th-joint-call-european-research-projects-rare-diseases-jtc-2018 internet adresinden ulaşabilirsiniz. Sorularınızı TÜBİTAK ERA-NET Cofund E-Rare-3 Projesi Ulusal İrtibat Noktası Dr. Jale Şahin’e, e-rare@tubitak.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

Çağrı Açılış: 7 Aralık 2017
Birinci Aşama Son Başvuru: 6 Şubat 2018
 
 
Proje Yönetimi Ofisi Başkanlığı
Dış Kaynaklı Projeler Birimi
7093
 

Son Güncelleme: 11 Aralık 2017, Pazartesi - 11:17

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz