MENU

Eğitimciler Öğretmenler Günü'nü Kutladı

24 Kasım 2017 - 17:58

Paylaş

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi, ülkemizin ve toplumumuzun yarınlara uzanmasında fedakârlıkları ve emekleriyle ön plana çıkan öğretmenlerimizi, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle düzenlemiş olduğu etkinliklerle onurlandırdı.

Eğitim Fakültesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dursun Ali Akbulut, dekanlar, emekli öğretim elemanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Programın açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan “Bugün çok özel ve mutlu bir gün. Biz her gün öğretmenlerimizin kıymetini biliyoruz. Ancak bugün dile geliyor. Karanlıktan aydınlığa giden bir yol varsa eğer, o yolu bulmakta yardımcı olanlar öğretmenlerdir. Hepinizin öğretmenler gününü kutluyorum.” dedi. Konuşmaların ardından emekli öğretim üyelerine Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Dekan Dursun Ali Akbulut ve Temel Eğitim Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan tarafından teşekkür plaketi sunuldu.

24 Kasım Öğretmenler Günü Konseri

Program kapsamında ilk olarak Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı 4. sınıf öğrencilerinden oluşan koro birbirinden güzel ezgiler okudu.

Ardından, öğretim üyesi Doç. Dr. Yakup Alper Varış yönetimindeki orkestra ve koro; Nevit Kodallı, Muammer Sun, Refik Fersan ve Ali Hoca gibi seçkin bestecilerin birbirinden güzel eserlerinin yanı sıra Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve marşlara yer verdi. Çok sesli orkestranın ve koronun sesi, sözü ve performansı izleyicilerin takdirini kazanırken konser sonrası Doç. Dr. Yakup Alper Varış ve ekibi, bu etkinliklerin gerçekleşmesinde emeği geçen, gönül veren herkese şükranlarını sundu.

Emekli Öğretim Elemanları Karma Sergisi Etkinliklere Renk Kattı

24 Kasım Günü Öğrenmenler Günü etkinlikleri, emekli öğretim elemanlarının eserlerinden oluşan karma serginin Eğitim Fakültesi A Blok'taki Sergi Salonu’nda açılmasıyla devam etti. 

Serginin açılış konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dursun Ali Akbulut "Öğretim mesleğindekiler, hiçbir zaman emekli olmazlar. Böyle bir sergi açarak bizleri çok mutlu ettiniz. Öğretmenler Günümüz kutlu olsun." diye konuştu. 

Ardından emekli öğretim üyeleri de birer konuşma yapıp teşekkür ederken böylesine anlamlı bir günde tekrar bir araya gelerek anıları tazelemenin ve yâd etmenin kendilerini çok mutlu ettiğini belirttiler. 

Konuşmaların sonunda sergi, emekli öğretim elemanları ve dekanlar tarafından açıldı.

Sergide, emekli öğretim elemanları Ali Boğa, Turan Baş, A. Aydın Kaptan, Necati Kıvrak, Hilmi Özbay ve Zehra Sengir’in fırçasından hayat bulan resimler ve diğer eserler ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı.

Haber: Sinan Akdoğan

Fotoğraflar: Gökhan Çetin

Son Güncelleme: 11 Aralık, 2017 - 14:13

2 görüntüleme