MENU

“Efficiency Challenge Electric Vehicle” Kayıtları Başladı

07 Aralık 2017, Perşembe - 17:01

Paylaş

    Üniversiteli gençler alternatif enerjili araçlarını yarıştırmak için 6-12 Ağustos 2018 tarihlerinde “Efficiency Challenge Electric Vehicle” etkinliğinde buluşuyor. Yarışlar, öğrencileri şehir konseptinde en verimli batarya (Electromobile) ya da hidrojen enerjili (Hydromobile) araç üretme konusunda teşvik ediyor, onlara mühendislik yeteneklerini gösterebilecekleri bir ortam sunuyor.

     Yarışların 14. yılında, öğrencilerin otonom araç üzerine çalışmasını teşvik etmek amacıyla “Otonom Araç Kategorisi” başlıklı yeni bir yarış kategorisi oluşturulmuştur. Bu kapsamda takımlar, hazırlamış oldukları batarya elektrikli ya da hidrojen enerjili araçları ile bu kategori için de ayrıca başvuru yaparak hazırlık teşviki alabilecektir. Bu kategori ile farklı disiplinlerden üniversite öğrencilerinin, sürücüsüz araç teknolojileri konusunda çalışarak farkındalık kazanması amaçlanmaktadır.

      Yarışlarla ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru şartları için challenge.tubitak.gov.tr internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

      Kayıt için son tarih 10 Ocak 2018.

 

Proje Yönetimi Ofisi Başkanlığı
Dış Kaynaklı Projeler Birimi

Son Güncelleme: 07 Aralık 2017, Perşembe - 17:07

X
E-Posta Giriş Türünüzü Seçiniz