MENU

Broşür Tasarım Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu
sinan.akdogan
12 Haziran 2017

Samsun İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu tarafından üç farklı kategoride düzenlenen broşür tasarım yarışmasında dereceye giren katılımcılar için ödül töreni düzenlendi.

Samsun’da kadın ve kız çocukların yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla hizmet ve politikalar üretmeyi amaçlayan Samsun Valiliği öncülüğünde çok sayıda kamu kurumu, belediye ve sivil toplumun yer aldığı İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu, söz konusu etkinlikle sahada uygulanacak eğitim çalışmalarında kullanılacak materyal taleplerini karşılamayı hedefliyor.

“Proje kapsamında önemli çalışmalara imza atılıyor”

Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlenen ödül töreninde konuşan Vali Yardımcısı Recep Yüksel, ödüle layık görülen katılımcıları tebrik etti. Yüksel, "Samsun Kadın Dostu Kentler Projesi kapsamında, özellikle sivil toplum kuruluşlarımızın desteğiyle birçok önemli çalışmaya imza atılıyor. Sizlerin motivasyonu ve isteğiyle bizler Samsun İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu olarak çalışmaya devam edeceğiz. Özellikle gençlerin katıldığı bu tür organizasyonlar bizi daha çok mutlu ediyor." diye konuştu.

Konuşmaların ardından yarışmada, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Broşürü Birincilik Ödülü ile kadına yönelik şiddet konulu Kadın Farkındalık Broşürü Birincilik Ödülü’nü Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Gazetecilik Bölümü öğrencisi Gizem Uyanık, kadına yönelik şiddet konulu Erkek Farkındalık Broşürü Birincilik Ödülü ile kadına yönelik şiddet konulu Kadın Farkındalık Övgüye Değer Ödülü’nü Samsun Meslek Yüksekokulu Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi Esra Serap Balcı, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Broşürü Övgüye Değer Ödülü’nü İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisi Dilara Ofluoğlu aldı.

Ödül töreninde yarışma değerlendirme komisyonunda görev alan jüri üyelerine ise teşekkür belgesi verildi.

Dereceye giren broşürler, Samsun Büyükşehir Belediyesince basılarak Kurul tarafından 2017 yılında farklı ilçelerde kadın ve erkeklere yapılacak farkındalık eğitimlerinde kullanılacak.

Törene; Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, OMÜ Kadın ve Toplum Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hatice Kumcağız, OMÜ İletişim Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Oktan, OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Tomak, Samsun Valiliği Yerel Eşitlik Birim Sorumlusu Hicran Karadoğan Kınık ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Yerel Eşitlik Birim Sorumlusu Begüm Özel katıldı.