MENU

ALT İŞVEREN İŞÇİLERİ İLE İLGİLİ DUYURU
Pt, 12/03/2018 - 19:32
A+ A-

1- 696 sayılı KHK’nın 127’nci maddesiyle 375 sayılı KHK’ya eklenen geçici 23’üncü madde ve 1/1/2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Usul ve Esaslar uyarınca kesin aday listesi aşağıda yayımlanmıştır.

2- İşçi kadrosuna geçiş sınavı Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) tarafından 17 Mart 2018 tarihinde 09:30’da yapılacaktır. Adayların saat 09:00’da sınav yapılacak yerde hazır bulunmaları tavsiye edilmektedir.

3- Sınava giriş belgeleri 14 Mart 2018 Çarşamba gününden itibaren http://sinav.omu.edu.tr  adresinden alınabilecektir.

4- İşçilerimiz, “Sınava Giriş Belgelerini” alırken kullanacakları PAROLA; T.C Kimlik numarasının ilk altı rakamı ve büyük harflerle isminin ilk üç harfidir.

ÖRNEK: T.C. Kimlik Numaranız 12345678910 adınız da Hasan olsun; bu durumda sisteme girebilmek için şifreniz 123456HAS olacaktır.

5- SINAVLA İLGİLİ BİLGİLER:

  1. İşçilerimize sınavda 10 adet soru sorulacaktır.
  2. Sınav test usulü yapılacaktır.
  3. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

 

6- SINAVDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR:

  1. Sınav süresi 30 dakikadır. Sınavın ilk 15 dakikasından sonra gelen adaylar sınava alınmayacaktır. Sınav süresince hiçbir adayın sınav salonundan çıkışına izin verilmeyecektir.
  2. Sınav binasına cep telefonu ile girmek kesinlikle yasaktır.
  3. Sınava girebilmek için Sınav Giriş Belgesi, Personel Kimlik Kartı ile birlikte TC Kimlik No Yazılı Güncel Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı veya Süresi geçerli Pasaporttan birini görevlilere ibraz etmeyen adaylar sınava alınmaz. 
  4. Sınava gelirken kalem, silgi ve kalemtraşınızı yanınızda getiriniz. Sınav anında adayların birbirinden kalem, silgi vb. şeyleri istemeleri yasaktır.
  5. Haberleşme araçları, saat fonksiyonu dışında fonksiyonu olan saat, hesap makinesi, her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, silah ve benzeri teçhizat, müsvedde kâğıdı, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlarla sınava girmek yasaktır. 
  6. Adaylar, görevlilerin her türlü uyarısını dikkate almak zorundadır. Görevliler, gerektiğinde oturduğunuz yerleri değiştirebilir. Sınavınızın geçerli sayılması, sınav kurallarına uymanıza bağlıdır. Kurallara aykırı davranışta bulunanların ve yapılacak uyarıları dikkate almayanların sınavı geçersiz sayılacaktır.

 

7- *696 sayılı KHK hükümleri gereğince gerçeğe aykırı beyan verdiği tespit edilen adaylar sınava girmiş olsalar veya atamaları gerçekleşmiş olsa bile daimi işçi kadrolarına geçiş işlemleri iptal edilecektir.

8- **Mahkeme kararı ile “memnu hakkı” almış olan adayların adli sicil arşiv kayıtlarını en geç 2 Nisan 2018 mesai bitimine kadar getirmeleri halinde atama işlemleri ayrıca değerlendirilecektir. Bu durumda olan adayların işlemleri Devlet Personel Başkanlığının görüşleri doğrultusunda yapılacaktır. Tebliğen duyurulur.

 

KESİN ADAY LİSTESİ :

Güncelleme: Sa, 13/03/2018 - 08:37

AddThis Sharing Buttons