MENU

Afrin Gazisi Rektör Bilgiç’le Bir Araya Geldi
02 Mart 2018 - 19:10
A+ A-

Gökhan Çetin

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında Darmık Dağı’nda gerçekleşen operasyonda hain bir roketli saldırı sonucu yaralanan Afrin Gazisi Seyit Yüzgeç, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki rutin tedavisinden dönüşünde Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Afrin Gazisi Seyit Yüzgeç’in ziyaretine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Prof. Dr. Mehmet Kuran, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yalçın Taşmektepligil, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Onur Bekiroğlu ve Gazinin, OMÜ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığında çalışan abisi Harun Yüzgeç de eşlik etti.

3 yıldır Dağcı Komando Uzman Çavuş olarak görev yapan ve Afrin bölgesinde 7 Şubat’ta Gazi olan Yüzgeç, Rektör Bilgiç’le Afrin Bölgesi'nde yaşanan olaylarla ilgili bilgi, düşünce ve duygularını paylaştı. Ziyarette, Afrin bölgesinde deneyimlediği ve gördüğü olayları ayrıntılı olarak Rektör Bilgiç ile paylaşan genç Gazi, gurur dolu duygusal anlar yaşadı ve yaşattı.

Rektör Bilgiç de Seyit Yüzgeç gibi gazilerimiz ve şehitlerimizin sayesinde Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin huzur ve güven içinde yaşadığını ve mazlumların umudu olduğunu söyledi. Prof. Dr. Sait Bilgiç, böyle bir mücadelenin ancak bu ruh sayesinde hayata geçebildiğini belirterek, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken gazilerimize de şükranlarını sundu.

Sohbetin ardından Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Afrin’in genç Gazisi Seyit Yüzgeç’e teşekkür ederek Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı takdim etti.

Güncelleme: Çar, 04/04/2018 - 11:14

AddThis Sharing Buttons