MENU

Adalet, Çarşamba ve Terme MYO’larda Mezuniyet Sevinci
Per, 25/05/2017 - 18:59
A+ A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı Adalet Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu ile Terme Meslek Yüksekokulunun 2016 – 2017 akademik yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Mezuniyet coşkusu ilk olarak Çarşamba Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü’ndeki Adalet Meslek Yüksekokulunda yaşanırken mezun olan 45 öğrencinin heyecanı görülmeye değerdi.

Çarşamba’daki mezuniyet törenlerine; Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba ilçe protokolü, bağışçımız Tülay Ulusoy, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, ÖSYM İl Koordinatörü Prof. Dr. Nevzat Şahin, Dekanlar, MYO Müdürleri, öğretim üyeleri, mezunların aileleri ve davetliler katıldı.

Adalet MYO 6. Dönem Mezunlarını Uğurladı

Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’ndaki mezuniyet töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. Ardından açılış konuşmasını yapan Adalet MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yılmaz Yurtseven mezunlara hitaben, “Sizler Türk adaletinin neferleri olarak omzunuzda taşıdığınız sorumluluğun bilinciyle yaşacaksınız. Sevgili gençler büyük medeniyetler hukukla, akılla, bilimle inşa edilir; adalet ile yükselirler. Üzerinde bulunduğumuz topraklarda Türk milletinin asla esarete boyun eğmeyeceğinin meşalesini yakarak bir milletin küllerinden yeniden doğmasına önderlik etmiş büyük Atatürk’ün muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma hedefi idealimizdir. Bu idealin neferleri olarak hepinize bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyor, sizlere her zaman destek olan ailelerinizi de canıgönülden kutluyorum.” ifadelerini kullandı. 

Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney de Adalet MYO’nun 6. dönem mezunlarını geleceğe uğurladıklarını söyledi. Bugün hüznü ve gururu bir arada yaşadıklarını dile getiren Kaymakam Güney, 250’den fazla öğrencinin mezun olduğunu, bu mezunların ciddi anlamda iş bulma imkânına sahip olduğunu vurgulayarak; “Daha önce mezun olan öğrencilerimizin istihdamı konusunda ciddi bir başarı yakaladık. İnşallah bu yıl mezun olan gençlerimiz de gelecek kaygısı olmadan iş sahibi olacaklardır. Bütün mezunlarımızın yolu ve bahtı açık olsun.” dedi.

Bağışçımız ve hayırsever Tülay Ulusoy’un babası Mehmet Tülazoğlu’nu da rahmetle anan Kaymakam Güney, “Mehmet Tülazoğlu’nun adı ve hatırasını kendi adına yapılan Mehmet Tülazoğlu MYO’da yaşatacağız.” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar da 2010 yılından itibaren eğitim-öğretime başlayan Mustafa Kemal Güneşdoğdu Yerleşkesi’nin bağışçısı Mustafa Kemal Güneşdoğdu’yu yâd ederek onun gayretleri ile kurulmuş bu eğitim yuvasının güzide bir örnek olarak karşımızda durduğunu belirtti. Bağışçımız Tülay Ulusoy’ın babası Mehmet Tülazoğlu ve emeği geçen bütün hayırseverleri şükranla anan Başkan Dündar ülkemizin zor günlerden geçtiğine işaret ederek şunları dile getirdi: “İnşallah bütün bu badireleri atlatacağız. Öncesinde olduğu gibi her seferinde budanan ancak tekrar filizlenen bir ağaç misali bu zorlukların üstesinden geleceğiz. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsümüz yeni fakültelerle, iyileştirilmiş sosyal olanakları ve şartları ile yoluna devam edecek. Mezunlarımız hayatlarında yeni bir sayfa açıyorlar. İnşallah her şey istedikleri gibi olur. Onlara her zaman kapımız açık. Yeter ki burayı unutmasınlar.”

Konuşmaların ardından mezunların hediye ve başarı belgeleri protokol üyeleri tarafından verilirken mezuniyet heyecanı öğrencilerin kep atması ile sona erdi.

Çarşamba Ticaret Borsası MYO 14. Dönem Mezunlarını Verdi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulunun 6 bölümünden bu yıl mezun olan 463 öğrenci için tören düzenlendi. Okulda birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencileri Çarşamba Ticaret Borsası, altınla ödüllendirdi.

İlgi Yoğun Oldu

Mezuniyet törenine; Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, OMÜ Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, ÖSYM İl Koordinatörü Prof. Dr. Nevzat Şahin, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta, Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. İsmail Aydemir, öğretim görevlileri, Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Servet Zeren, Meclis Başkan Yardımcısı Murat Yaralı, Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Atsan, Genel Sekreter Eftal Yetimoğlu, davetliler ve aileler katıldı.

6 Bölümde 2 Binin Üzerinde Öğrenci Eğitim Görüyor

Tören, bu yıl mezun olan Yüksekokulun 6 ayrı bölümünden 463 öğrencinin marşlar ile salona girişiyle başladı. Saygı duruşunda bulunulması  ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından açılış konuşmasını Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmail Aydemir yaptı. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı mezuniyet törenine katılanları selamlayan Aydemir,  2002 yılında 240 öğrenci ile iki bölümde faaliyete başlayan okulun bugün 6 ayrı bölümde 2 binin üzerinde kişinin eğitim-öğretim gördüğü bir yüksekokul hâline geldiğini açıkladı. 

Konuşmasında öğrencilere seslenen Yüksekokul Müdürü Aydemir, "Sevgili öğrenciler, ülkemizin kalkınabilmesi için ara eleman ihtiyacımızı karşılayan yüksekokulumuzdan derslerini başarıyla tamamlayarak mezun olmaya hak kazandınız. Sizlere gelecek hayatlarınızda başarılar diliyor, sizleri ve ailelerinizi kutluyorum.” dedi.

Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney de konuşmasında “Değerli gençlerimiz sizlerden ilk önce beklentimiz; topluma faydalı olmak için hangi işte olursanız olsun, iyi insan olmanız. Önce beşerî sermayemizi güçlendireceğiz. Mezun olan kardeşlerimiz, hepinize başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun.” ifadelerini kullandı.

Çarşamba MYO Parmakla Gösterilen Bir Okul Hâline Geldi

Törende konuşan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ise 2008 yılında Çarşamba Ticaret Borsası ve Çarşamba Belediyesi ile yapımına başlanan Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulunun, bugün müstakil binası ve başarılı mezunlarıyla parmakla gösterilen bir meslek yüksekokulu hâline geldiğini vurgulayarak “Türkiyemizde ara eleman ihtiyacını karşılayacak yüzlerce öğrencimizi bu törende mezun ediyoruz. Değerli öğrencilerimiz, kıymetli hocalarımız ve ailelerimiz sizleri tebrik ediyoruz. Mezun olan arkadaşlarımıza hayatta başarılar diliyoruz.” sözlerine yer verdi.

Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Törende başarıları ile dereceye giren ilk üç öğrenciyi, Çarşamba Ticaret Borsası altın ile ödüllendirdi. Öğrencilere hediyelerini Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Servet Zeren, Meclis Başkan Yardımcısı Murat Yaralı, Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Atsan takdim etti. Öğrenciler mezuniyet belgelerini de protokol üyelerinin ellerinden aldılar.

Tören sonunda öğrenciler müzik eşliğinde keplerini fırlatarak mezuniyetlerini doyasıya yaşadılar.

Mezuniyet Coşkusu Terme’de de Yaşandı

Aynı günde birçok okulda yaşanan mezuniyet coşkusuna son olarak Terme MYO’da devam edildi. Okul bahçesindeki törene Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, ÖSYM İl Koordinatörü Prof. Dr. Nevzat Şahin, Terme MYO Müdürü Doç. Dr. Erol Terzi, İlçe protokolü, öğretim üyeleri ve çok sayıda aile katıldı.

15. mezuniyet programıyla toplamda 150 mezun veren Terme MYO’daki törene geniş bir katılım oldu.

İstihdam ve Üretime Yönelik Programlar

Açılış konuşmasında okul müdürü Doç. Dr. Erol Terzi, “MYO’lar Türkiye’de çok önemli bir konumda olmalı ve kurumlarımızın teknik eleman ihtiyacına cevap vermeli. Sanayi ve bölgenin ekonomik yapısına göre istihdama ve üretime yönelik programlarla staj ve uygulama becerileri yüksek gençler yetiştirmek en önemli misyonumuz olmalı. Hepimiz birlik ve beraberlik içerisinde ülkemiz çıkarlarını koruyarak görevimizi yapmak zorundayız. Sevgili gençler yolunuz ve bahtınız açık olsun, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” sözlerine yer verdi.

Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz ve Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’un da uğurlama konuşmalarının ardından okul birincisi Nezakat Gonca mezuniyet kütüğüne adını çaktı. Sonrasında ise mezun öğrenciler hep birlikte mezuniyetin simgesi keplerini havaya fırlatarak bu özel günlerini taçlandırdılar.

Haber : Sinan Akdoğan - Gökhan Çetin

Fotoğraflar : Gökhan Çetin - Sinan Akdoğan

Güncelleme: Çar, 31/05/2017 - 14:33

AddThis Sharing Buttons