Değerli OMÜ Ailesi Mensupları;

Dünyanın ve Ülkemizin içinden geçtiği yeni koronavirüs (COVID-19) salgını ve bu salgın karşısında yapılması gerekenler hakkında sizleri doğru biçimde bilgilendirmek ve daha iyi yönlendirebilmek amacıyla detaylı bir bilgi ağını hazırlamış bulunuyoruz. Bu sayfamızın aynı zamanda içinde bulunduğumuz bağlamda üniversitemiz mensuplarının ve öğrencilerimizin sağlıklı bir etkileşim zemininde yoluna devam edebilmesi açısından da önem taşıdığı kanaatindeyim.

Ülkemizin yeni koronavirüs salgını karşısında büyük özveriyle, başarılı ve koordineli biçimde yürütmüş olduğu kriz yönetimi ve iletişimi sürecine biz de Ondokuz Mayıs Üniversitesi olarak en elverişli şekilde katkı sağlamaya çalışıyoruz. Salgın sürecinin süregeldiği bu ortamda alınması gereken ve alınacak önlemler, merak edilenler, yeni gelişmeler ve bilim ve eğitim sürecimizde yol haritamızla ilgili kararlar, sayfamızda sürekli güncellenerek sizlerin bilgisine sunulacaktır. Böylelikle karşı karşıya kaldığımız duruma ve potansiyel gelişmelere ilişkin bilgi gereksinimini en iyi şekilde karşılayarak sorulara ve sorun alanlarına yönelik belirsizlik riskini hep birlikte minimize etmiş olacağız.

Bu süreçte yürüttüğümüz ve koordine ettiğimiz kriz yönetimi içerisinde toplum sağlığı için gece gündüz demeden fedakârca ve emek yoğun biçimde çalışan tüm hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza canıgönülden teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.

OMÜ ailesinin kıymetli mensupları olarak bu bilgi ve etkileşim ortamına katılımınız için şimdiden teşekkür ediyor ve sağlıcakla kalın diyorum.

Prof. Dr. Sait Bilgiç
Rektör