MENU

OMU SENATE CONDEMNED USA’S DECISION ON JERUSALEM

11 December 2017 - 17:42

Share

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ SENATE'NİN İSRAİL'İN SERMAYE SERMAYE OLDUĞU KONULU MESAJI

 

ABD yönetiminin, İsrail'in başkenti olan üç tektanrılı dinlerin kutsal şehri Kudüs'ü tanıması kararı, dünya barışını baltalayan ve şimdiden mevcut olan sorunları büyüten son derece yanlış bir karardır.

Diğer tüm toplumların ve dini grupların duyarlılıklarını dikkate almayan bu insanlık dışı ve etik olmayan yanlış adımın, bölgemizdeki yangını artıracağı açıktır; ve dünya barışı için bir tehdit oluşturacak ve uluslar, insanlar ve kültürler arasındaki gerginliği artıracağı kaçınılmaz.

Bu karar aynı zamanda, hem fiziki hem de psikolojik şiddet uygulayan ve yıllardır Müslümanlar üzerinde baskı uygulayan İsrail'i, yasayı çiğneme ve vicdanı ihmal etme bakımından da cesaretlendirecektir.

Ortadoğu ve Kudüs'ün tarihten bugüne geçirdiği evreleri göz önünde bulunduran akademisyenler olarak, bölgenin geleceği konusunda son derece endişe duyuyoruz. Bu kapsamda, bu mantıksız ve düşüncesizce karara tepki göstermek için uluslar ve öngörü insanları çağrılıyoruz.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Senatosu olarak, ABD yönetiminin uluslar arası anlaşmalara meydan okuyan bu mantıksız ve mantıksız kararını kınıyoruz ve bu hatanın hemen düzeltilmesini talep ediyoruz.


OMU SENATE

Son Güncelleme: 15 May, 2018 - 17:11